+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  Diş Beyazlatma

  Diş Beyazlatma İzmir

  Türkiye İzmir Diş Kliniğimizde Diş Eti Beyazlatma Tedavisi Hizmeti Vermekteyiz. Bembeyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemleri, İzmir’de Diş Eti tedavisi Fiyatları İçin Diş Kliniğimiz İle İletişime Geçebilirsiniz. Çene Cerrahisi. Ortodonti Türkiye. Diş Protez. Diş Estetiği. Çocuk Diş Hekimliği. Zirkonyum İzmir.

  DİŞ BEYAZLATMA

  Dişlerin de, tıpkı ciltte olduğu gibi gözenekleri bulunmaktadır. Ağza konulan her türlü yiyecek, içecek vs. bu gözeneklerden içeri girer ve zamanla lekelenmelere sebebiyet verir. Şarap, kahve, çay ve sigara bu lekelenmelerin oluşmasında son derece aktif rol oynamaktadırlar. İlerleyen süreçlerde, bu lekeler yüzünden dişleriniz kendi doğal rengini yitirmeye ve koyu bir renk görüntüsü almaya başlamaktadır. Dişlerin tekrar beyazlamasını sağlamak için pek çok yöntem mevcuttur ve bunlardan sıklıkla tercih edilenlerden bir tanesi de Diş Beyazlatma İzmir tedavisidir. Peki nedir bu diş beyazlatma?

  Türkiye implant hastanesi

  Türkiye’de Diş Beyazlatma

  Diş beyazlatma, günümüzde fazlasıyla tercih edilen estetik işlemlerinden bir tanesidir ve çoğu diş hekimi tarafından kişilere uygulanmaktadır. Bu işlem iki farklı türe ayrılmaktadır; ilki klinikte 1 saat süreyle gerçekleştirilen Power Bleaching denilen işlemdir. Beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşmakta olan ve çok kısa bir sürede diş rengini 3-4 ton açabilen hızlı ve güvenilir bir beyazlatma operasyonudur. İkincisi ise evde diş beyazlatma yani Home Bleaching dediğimiz bir uygulamadır. Basit bir ölçü ile kişiye uygun bir şekilde hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller yerleştirilerek uygulanan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5 ila 7 gün içerisinde istenen beyazlığın elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Günde en az 4 ila 8 saat arasında takılması gerekmektedir. Bu saatler jele ve renge bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

  DİŞLER BEYAZLIKLARINI NEDEN KAYBETMEKTEDİRLER?

  Henüz çocukluk döneminde, dişlerin oluşum aşamasında meydana gelen yapısal bir takım bozukluklar, bebeklik veya anne karnındaki dönemde maruz kalınan antibiyotikler, günlük yaşatıda tüketilmekte olan alkol, sigara, çay, kahve gibi yiyecek ve içecekler, içilen sulardaki flor miktarları nedeniyle dişlerdeki beyazlık kaybolabilmektedir.

  Dişlerde oluşan bu renk değişimleri ikiye ayrılmaktadırlar: İç renklenme ve dış renklenme. İç renklenmeler, dişlerin içine nüfuz etmiş ve diş fırçalama ile geçirilemeyecek olan lekelerdir. Dişlerin oluşumları esnasında meydana gelen yapısal bir takım bozukluklar da bu iç renklenmelerin içerisinde yer almaktadırlar. Beyazlatma işlemleri bu tarz hastalarda çok büyük bir başarı elde etmiştir.

  Dış renklenmeler ise, diş yüzeyine içecek ve yiyeceklerden yapışan renklenmelerdir. Genel olarak diş taşı temizliğinde ve sonrasında bu tarz lekelerden kurtulmak mümkündür. Farklı renklenmeler farklı tedavileri de beraberinde getirmektedir. Bu yüzden hangi tedavinin izleneceğine diş hekiminin karar vermesi gerekmektedir.

  DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  İşleme mani olabilecek herhangi bir diş veya diş eti rahatsızlığı bulunmayan herkes bu diş beyazlatma tedavisini uygulayabilmektedir. Ancak beyazlatma işlemi öncesinde mutlaka bir diş hekiminin muayenesinden geçilmesi gerekmektedir. Eğer ki kişinin ağzında ilerlemiş bir çürük veya diş eti rahatsızlığı mevcutsa hekimlerce uygulanacak olan tedavilerin ardından beyazlatma işlemini yaptırabilmeleri mümkün olacaktır. Bunun haricinde de, gelişimini henüz tamamlamamış olan çocuklara, hamilelere ve emzirme dönemindeki annelere diş beyazlatma işlemi uygun görülmemektedir.

  İŞLEMİN ETKİSİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

  Beyazlatma işleminden ortaya çıkan netice, hastanın diş yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak, 6 ay ila 2 yıl arasında sabit olarak kalmaktadır. Elbette bu süreç kişinin kendisinin göstereceği özen doğrultusunda da değişebilmektedir. Beyazlatma esnasında ve sonrasındaki süreçte minimum 2 hafta kadar dişleri boyayan maddelerden uzak durmaları gerekmektedir.

  DİŞ BEYAZLATMA GÜVENLİ BİR İŞLEM MİDİR?

  Yapılan araştırmaların ve mikroskopik çalışmaların doğrultusunda yüzde 10’luk olarak kullanılan beyazlatma solisyonu herhangi bir zarara yol açmamaktadır. Diş beyazlatma işleminin neden olduğu, dişlerde meydana gelebilen herhangi bir yapısal değişiklik ve kalıcı hasar gözlemlenmemiştir, bunun olduğunu gösteren bir araştırma bulunmamaktadır. Dişlerin beyazlatılması amacıyla farklı ilaçlar da kullanılabilmektedir ancak bu tür ilaçların ne kadar ve ne şekilde kullanılacağına kesinlikle diş hekimi karar vermelidir.

  YAN ETKİLERİ NELERDİR?

  Tüm beyazlatma jelleri dişlerde bir şekilde hassasiyete sebep olmaktadırlar. Soğuk ve sıcak içeceklerde ve havaya karşı ortaya çıkan bu hassasiyet kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu, beyazlatma işleminin beklediği ve normal olan bir yan etkisidir. Eğer bu hassasiyet 24 ila 48 saat içerisinde geçmezse beyazlatıcı kullanımının kesilmesi gerekebilmektedir. Bu durumda, diş hekimi uygulayacağı florür ile ve hastaya önereceği diş macunu ya da kremlerle ortaya çıkan hassasiyetin önüne geçebilmektedir. Hassasiyete son vermek için içeriğinde potasyum nitrat bulundurmakta olan diş macunları da kullanılabilir.