+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Diş beyazlatma uygulamalarının yapılışı, diş estetiği işlemleri arasında uzmanlık gerektiren tekniklerden oluşmaktadır. Genel anlamda diş beyazlatma iki aşamalı teknik uygulanarak yapılmaktadır. Diş estetiği ve güzelliği merkezlerinde yapılan diş beyazlatma işlemlerinin ilk aşamasında, dişin en dış yüzeyindeki ve enamel katman altındaki diş lekeleri çıkarılmaktadır. Bunun ardından ikinci aşamada ise yenilenen ve beyazlatılan yüzeyde tekrardan leke oluşması önlenir. Leke çıkarma işlemleri, leke beyazlatma ve lekeye karşı koruma tekniklerinden oluşmaktadır.

  Dişin dış katmanındaki lekelerin dişin yapısına zarar vermeden çıkarılması gerekmektedir. Bu tür diş estetiği uygulamalarında aşındırma ve kimyasal leke parçalama gibi hem fiziksel hem de kimyasal teknikler uygulanmaktadır. Söz konusu iki farklı yöntem sayesinde enamelin dış katmanındaki istenmeyen lekeler ortadan kaldırılır ve daha parlak görünüme sahip bembeyaz dişlerin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

  Dişten Leke Çıkarma İşlemleri

  Diş yüzeyinden leke çıkarma uygulamalarında fiziksel ve kimyasal teknikler gerçekleştirilmektedir. Diş estetiği ve güzelliği merkezlerinde uzman diş hekimleri tarafından yapılması gereken bu işlemlerde enamelin alt kısmında biriken ve çıkmakta inatçı lekelerin giderilmesi için yüzeyin profesyonel bir şekilde ağartılması gerekmektedir. Diş yüzeyi ağartma, leke molekülleri oksidasyonu yoluyla rengin çıkarıldığı ve tamamen kimyasal bir süreçtir.

  Diş ağartma yani leke çıkarma işlemlerinde ağartıcı madde olarak hidrojen peroksit konsantrasyonuna göre farklı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu yüzden kola, çay, kahve ve sigara gibi kötü alışkanlıkları olan kişilerin dişlerinde görülen kararmaların derecesine göre en uygun konsantrasyon ayarlanabilmektedir. Bu işlemlerde ayrıca hastanın gülüşünü ne kadar beyaz istediği de belirleyici olmaktadır.

  diz beyazlatma fiyati

  diz beyazlatma ucreti

  Diş Lekelenmesinin Nedenleri Nelerdir?

  Diş lekelenmelerinin sebepleri, birden fazla kaynağa dayanmaktadır. Gülüşünü güzel ve parlak olmasını isteyenlerin dişlerde lekelenmelere yol açacak yiyecek ve alışkanlıklardan uzak durması gerektiği belirtilmektedir. Özellikle dişlerde lekelenmeye sebep olan nedenler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Tütün ve tütün ürünlerinin tüketilmesi,
  • Dişte lekelere yol açan yiyecek ve içecekler ,
  • Kötü diş hijyeni,
  • Bazı diş rahatsızlıkları ve hastalıklar

  Ayrıca porselen diş tedavisi yazımızı da inceleyebilirisiniz.

  Office Bleaching Nasıl Yapılır?

  Office bleaching yani diş estetiği ve güzelliği merkezinde yapılan diş beyazlatma işlemi, tek seansta sonuçlandırılmaktadır. Bu sayede dişetleri izole edilerek dişler üzerine beyazlatma özelliği bulunan bir jel uygulanmaktadır. Ayrıca hastanın diş dokusuna, yapısına ve renk tonu göz önünde bulundurularak jeli aktive etmek için lazer, halojen veya LED gibi özel ışık kaynakları kullanılmaktadır. Tüm bu profesyonel uygulamaların ardından diş beyazlatma işlemleri kısa sürede tamamlanabilmektedir.

  17 Şubat 2020
  1.557 kez görüntülendi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN