+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  Diş Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

  Diş estetiğinin faydaları, diş estetiği yaptırmayı düşünen kimseler arasında oldukça merak edilen bir konudur. Diş estetiği genellikle estetik kaygılarla yapılmaktadır ve diş estetiğinin uygulamasından sonra ilgili kimse istediği dişlere kavuşabilmektedir. Diş estetiği yaptırırken diş sağlığı açısından sorun yaratabilecek problemler de tedavi edilebilmektedir. Diş estetiği tedavisinin tercih edilmesinde genel olarak en önemli etkenler şu şekildedir:

  • Diş estetiği tedavi süreci diğer diş tedavilerinden oldukça kısadır. Yani ilgili kimse 1 hafta içerisinde diş estetiği yaptırarak istediği dişlere kavuşabilmektedir.
  • Diş estetiği tedavisinin tercih edilmesinde bir diğer önemli etken diş estetiği sonucu elde edilen görüntünün uzun bir süre korunabilmesidir.
  • Diş estetiği karşılığında elde edilecek görüntü ile bu görüntü için verilen bedel arasında denge bulunmaktadır. Yani diş estetiği amaçladığı hedef nedeniyle oldukça uygun fiyatlıdır.

  Diş Estetiği Nedir?

  Diş estetiği, ilgili kimsenin sahip olmak istediği dişlere sahip olması amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş estetiği yaprak porselen adıyla da bilinmektedir. Diş estetiği hastanın sorunlarına çözüm olmak amacıyla gerçekleştirildiğinden her hastanın diş ve ağız sağlığına göre diş estetiği yöntemi değişebilmektedir. Diş estetiği kompozit ve porselen olmak üzere 2 farklı çeşit ile hastalara uygulanmaktadır. İki farklı diş estetiği yönteminin olmasının nedeni ise tedavide kullanılacak malzemelerin farklı olmasıdır. Porselen diş estetiği yönteminde tedavi süreci daha uzun sürmekle beraber porselenin leke tutmaması bu yöntemin tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Kompozit malzeme kullanılarak uygulanan diş estetiği tedavisinde ise tedavi süreci çok kısadır. Tek seansta bile bu tedavi uygulanabilmektedir.

  dis estetigi nedir

  dis estetigi faydalari

  Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Diş estetiği tedavi süresi, diğer diş tedavi yöntemlerine göre oldukça azdır. Diş estetiği tedavi süresi hastanın ağız ve diş sağlığına göre değişmektedir. Genel olarak ise kompozit tedavi yönteminde hastaya tek seansta diş estetiği tedavisi uygulanabilmektedir. Porselen tedavi yönteminde ise bu süre 1 haftaya kadar uzayabilmektedir.

  Ayrıca 20’lik diş neden çekilir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  Diş Estetiği Fiyatlarını Hangi Hususlar Etkilemektedir?

  Diş fiyatlarını etkileyen hususlar, diş estetiği yaptırmayı düşünen kimseler tarafından oldukça merak edilmektedir. Diş estetiği fiyatlarının hastanın ağız ve diş sağlığı, diş estetiğinde kullanılacak malzeme çeşidi ve kalitesine, kaç tane tedavi uygulanacağına göre farklılık gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse diş estetiğinde porselen malzeme kullanılması talebi olan kimse ile kompozit malzeme kullanılması talebi olan kimsenin ödeyeceği miktar aynı olmamaktadır. Aynı şekilde diş sağlığı açısından problemi olmayan bir kimse ile diş çekimi yapılması gereken birinin ödeyeceği miktar da aynı olmamaktadır.

  01 Şubat 2020
  1.652 kez görüntülendi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN