+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  Diş Telinin Faydaları Nelerdir?

  Diş teli takmanın avantajları, özellikle ortodontik diş hekimliğinde dişlerinde herhangi bir düzeyde çarpıklıkların düzeltilmesinde öne çıkmaktadır. Sağlıklı ve düzgün dişlere sahip olmak isteyenlere uygulanan diş teli tedavisi, temelde estetik görünümlerden kaynaklı sebeplerle tercih edilse de esasında ortodontik düzeltmelerle doğru bir çiğneme hareketine kavuşmada da etkili olabilmektedir. Diş telinin faydaları konusunda kısaca şunlardan bahsetmek mümkündür:

  • Çiğneme sorunu yaşayan hastaların dişlerinin ideal şekilde sıralanması mümkün olmaktadır. Bu sayede ısırma, çiğneme fonksiyonun yanı sıra hastanın konuşmasında zorluk çektiği durumlar da düzeltilmiş olmaktadır.
  • Dişlerde çapraşıklık nedeniyle kapanış bozuklukları görüldüğü için bu boşlukların yeteri kadar temizlenememesi yüzünden diş çürümeleri ortaya çıkar. Diş teli uygulaması neticesinde diş taşları ve diş boşlukları sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Erken yaşlarda diş teli tedavisi yapılırsa hastanın ilerleyen yaşlarda çene ameliyatı olmasına gerek kalmaz.
  • Düzgün sıralanmış dişlerde diş fırçasının bütün dişlere ideal biçimde temas etmesi sayesinde ağız ve diş bakımı kolaylıkla yapılabilmektedir.
  • Çapraşık dişlerin yanı sıra çene problemleri de düzeltildiğinde kişinin yüz estetiğinde önemli değişiklikler olur. Böylelikle psikolojik olarak olumsuz etkilenen hastaların yeniden özgüvenlerini kazanmalarını sağlar.
  dis teli nasil yapilir

  dis teli tedavi yontemleri

  Diş Telinin Estetik Açıdan Faydaları Nelerdir?

  Diş telinin görünüş bakımından avantajları da bulunmaktadır. Sağlık açısından pek çok sorunun giderilmesini sağlayan diş teli tedavisi estetik bakımdan da hastaların psikolojilerini iyileştiren birtakım faydalara sahiptir. Kişinin düzgün ve bakımlı dişlere sahip olması o kişinin özgüveni üzerinde çok ciddi fayda sağlamaktadır. Böylelikle kişinin sosyal ve iş hayatındaki ilişkileri daha da güçlendiğinden kişinin başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

  Mutlu ve cana yakın bir imaj çizilmesi için gülüş çok önemlidir. Dişlerindeki çapraşıklıklar sebebiyle gülümsemekten çekinen kişilerin hayat kaliteleri de bu sorundan dolayı olumsuz etkilenmektedir. Dolayısıyla ömür boyu sürecek bu problemin en köklü ve kesin çözümü diş teli tedavisinden geçmektedir.

  İmpant çeşitleri nelerdir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

  Diş Teli Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diş teli uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Diş teli tedavisine başlandıktan sonra kişinin ağız ve diş sağlığına, diş tellerinin bakımına çok dikkat etmesi gerekmektedir. Bu durumda olan kişiler ağız ve diş bakımına yeteri kadar özen göstermediği takdirde, diş teli tedavisinin sonuna gelinip dişlerden braketlerin çıkarılmasında diş yüzeyinde izler kalabilmektedir. Dolayısıyla diş telinin faydaları bakımından sağladığı avantajların önüne geçmemesi için diş teli uygulamalarında mutlaka düzenli olarak ağız ve diş bakımı yapılmalıdır.

  27 Şubat 2020
  1.550 kez görüntülendi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN