+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  İmplant Diş

  Türkiye’de İmplant Diş Tedavisi nasıl olur?

  İmplant tedavisi ile alakalı detaylı bilgi almak, implant fiyatları öğrenmek için tıklayın! İmplant tedavisi nedir? İmplant diş tedavisi süreciyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabı burada!

  İmplant Türkiye

  İmplant, son dönemlerde toplumda birçok kişinin yaptırmaya başladığı ve oldukça başarılı bir ağız ve diş sağlığı uygulamalarından birisidir. Genel olarak ağız ve diş estetiğine, kişisel bakımına önem veren kişilerin tercih etmiş olduğu implant uygulaması geleneksel yöntemlere göre çok daha hoş ve doğal bir görünüm sağlamaktadır.

  İmplant Türkiye ağız ve diş kliniklerinde oldukça ileri teknolojilerle ve başarılı bir performansla uygulanan uygulamaların başında gelmektedir. Hızla ilerleyen teknolojiye ayak uyduran Türkiye implant uygulamaları her geçen gün daha fazla kişinin sağlıklı ve doğal görünümlü dişlere sahip olmasını sağlamaktadır.

  İmplant Nedir?

  Yapay diş kökü ya da diş vidası olarak da bilinen İmplant, ağızdaki eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen veya mevcut protezler için bir destek olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama esnasında kullanılan diş vidaları titanyumdan yapılmaktadır. Bunun için titanyum malzemesinin kullanılmasının nedeni ise titanyumun çene kemiğine çok hızlı uyum sağlayabilme özelliğinden kaynaklanmaktadır. Protez uygulamalarının yerini almaya başlayan implant uygulaması aynı zamanda oldukça uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

  Türkiye diş implant

  Türkiye en iyi diş implant fiyat

  İmplantın Avantajları Nelerdir?

  İmplant uygulamasının günümüzde bu kadar yaygınlaşmasının en önemli nedeni de uygulamanın sahip olduğu avantajlardır. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • İmplant protezler diğer protezlere göre çok daha iyi bir çiğneme fonksiyonu sağlar
  • Estetik olarak diğer protezlere göre daha doğal bir görünüme sahiptir
  • Dayanıklılık olarak diğer protezlere göre daha uzun ömürlüdür
  • Kişiyi hareketli protez kullanmaktan kurtarır
  • Çene kemiği erimeleri azalır. Çünkü eksik dişler zamanla çene kemiği kaybına neden olur
  • Komşu dişlere herhangi bir müdahale yapılmadığı için doğal dişlere köprü yapma zorunluluğu ortadan kalkar.
  • Daha sağlıklı bir beslenme sağlar.

  İmplant bu avantajları nedeniyle Türkiye ölçeğinde sıklıkla yapılan uygulamalardan birisidir. implant yaptırabilmek için gerekli olan unsurlar ise sağlıklı diş etleri ve sağlıklı bir çene kemiğidir. Kemik kaybı ileri düzeyde olan kişiler içinse ileri teknikler kullanılarak öncelikle implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanmaktadır.

  İmplant Fiyatları Hakkında

  İmplant fiyatları hakkında net bir rakam söyleyebilmek mümkün değildir. Çünkü uygulamanın durumuna ve başka bir takım faktörlere göre implant fiyatları bir takım değişiklikler gösterebilmektedir. Her yıl özel klinikler, özel hastaneler ve devlet hastaneleri için ayrı olmak üzere Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından implant fiyatları ayrı ayrı belirlenmektedir. Bu belirlenen rakamlarsa uygulanabilecek olan alt ve üst limitleri göstermektedir. Ardından özel klinikler ve özel hastaneler belirlenen alt ve üst limitler dahilinde kendi fiyat politikalarını belirleyerek implant fiyatlarını açıklarlar.

  Kısacası implant fiyatları konusunda;

  • Tedavi olunacak kliniğin fiyat politikası
  • İmplantı uygulayacak olan doktorun uzmanlığı ve deneyimi
  • Kullanılan malzemelerin ve cihazların kalitesi gibi etkenler implant fiyatlarında farklılıklar oluşturabilecektir.