+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  İstanbul İmplant

  İmplant İstanbul

  İmplant yapı olarak ve tedavi olarak farklı uygulamalara sahip bir işlemdir. İstanbul İmplant Diş farklı nedenler ile kaybedilmiş olan dişlerin yerine çene kemiğine vida yerleştirilmesi işlemi de implant uygulamaları arasında yer alır. Bu vidalar, titanyum alaşımdan yapılmaktadır. Yapay diş kökleri ile dişlerde doğallık yakalanmaktadır.

  Tek Diş Eksikliğinde İmplant Tedavi

  Dişler hayatımızda oldukça fazla yer tutan organlar arasında yer alır. Sadece bir diş eksikliğinde bile dişlerin yapısı değişmeye başlar. Bu dişin yanında veya alt ve üstünde bulunan dişler bu boşluğa doğru kaymaya başlar. Bunun yanı sıra ağzımızda yer alan tek diş eksikliğinde bile konuşmamızda sıkıntılar ortaya çıkar. Dişlerimizin yapısına göre bazen çiğneme güçlüğü de çekilmektedir.

  Eski dönemlerde tek diş eksikliğinde genelde köprü tedavisi uygulanırdı. Fakat bu tedavi ile sağlam olan dişler üzerinde de bir takım işlemler yapılır. Bu bakımdan sadece bir diş için ağızda birden fazla diş feda edilir. İmplant tedavisi ile bu tarz işlemlere gerek kalmamıştır. Dental implant adı verilen işlem ile tek bir implant çene kemiğine yerleştirilir. Bundan sonrası ise hasta isteğine kalmıştır. Hasta isteğine göre bu vidanın üstüne zirkonyum ya da porselen diş yerleştirilir.

  Birden Fazla Diş Eksikliğinde İmplant Tedavisi

  Farklı sebeplerden dolayı ağızda birden fazla diş kaybı yaşanabilir. Bazen yaşanan bir kaza ya da ağır bir travma gibi nedenler birden fazla dişi kaybetmemize neden olur. Böyle durumlarda yapılacak olan en iyi seçim implant tedavisine başvurmak olacaktır.

  İmplant Diş Hastanesi Türkiye

  Türkiye İmplant diş

  Tedavi ile yapılacak olan diş komşu dişlerden destek almaya ihtiyaç duymaz. Böylece komşu dişlerden destek alınmadan da protez yapılır. Birden fazla diş eksilince yapılacak olan bu tedavi takıp çıkarılmadan sabit bir diş kullanımı sağlar. Aynı şekilde takıp çıkarılmadan sabit bir diş kullanımı için arka bölge diş eksikleri de kullanışlı yapıdadır. Bu bölgede yer alan diş eksikleri için hareketli dişler kullanmak mümkün değildir. Yapılacak olan tedavi ile diş kullanımı ve işlevi en iyi halini yakalamış olur.

  Total Dişsizlik Durumunda İmplant Tedavisi

  Her türlü diş eksikliğinde ya da diş kaybında bu tedavi kullanılır. Nedeni her ne olursa olsun ağzımızda yer alan dişlerin tamamını kaybettiğimiz hallerde implant tedavisi devreye girecektir. Tedavi en çok da bu dönemlerde kendini gösterir. Yaşlılıktan dolayı ya da kazadan dolayı ağzımızda yer alan dişlerin tamamını kaybedebiliriz. Böyle bir durumda eskiden hastalar asla sağlıklı bir diş sahibi olamıyordu. Damak şeklinde yapılan ya da takıp çıkan dişler ile ilgili herkes pek çok sıkıntı yaşadı. Fakat günümüzde bu durum tamamen ortadan kalkmıştır. Çene kemiğine implant köklerinin monte edilmesi ile ana diş doğallığı yakalanır. Bu sayede dişler tam olarak çene ile bir bütün oluşturur. Yeme içme konusunda sıkıntı yaşatmaz.

   

  06 Ekim 2019
  2.257 kez görüntülendi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM

  1. Nuriye dedi ki:

   Almanya’dan gelen amcam diş dolgusu tedavinizden çok memnun kalmış. Benimde soğuğa karşı hassasiyetimi bildiği için aynı tedaviyi bana da önerdi. Diş doktorlarından hep korktuğum için çekincelerim var. Çok acı yapar mı bu işlem bende?

   1. implant dedi ki:

    Estetik diş dolgusu tedavisi fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için kliniğimizi arayınız.

  2. Salkım dedi ki:

   Roma’dan geçen yaz gelen amcam, sizin polikliniğinizde implant diş yaptırmışlar. Her fırsatta ne kadar doğru bir karar verdiklerini söylüyorlar. Şimdi onların etkisiyle bende implant yaptırmak istiyorum ama acıdan dolayı çekincelerim var.

  3. Kadriye dedi ki:

   Merhaba. Küçük kızım için sizden 2 sene önce ortodonti tedavisi almıştık ve çok memnun kalmıştık. Şimdi benim yaşım 42 ve bende yaptırmak istiyorum. Ancak geç kaldım yönünde ciddi endişelerim mevcut. Yardımcı olabilir misiniz?

  4. Yaren dedi ki:

   Diş etlerimin zayıf olmasından dolayı farklı farklı yöntemler denedim ama işe yaramadı. Tavsiye üzerine sizden diş eti tedavisi olmak istiyorum. Konu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz acaba?

  5. Fikret dedi ki:

   Hollanda’da oturan teyzem ağustos ayında sizden implant diş tedavisi görmüş bana da tavsiye ediyor. Bende şimdi yaptırmak istiyorum. Şehir dışından geleceğim için kaç gün sürer acaba? Bilgi alabilir miyim?

  6. nadir dedi ki:

   Geçen yaz babama sizin yerinizde 12 tane implant yaptırdık. Babam şuan çok memnun ve bana da tavsiye ediyor. Ancak çok acır diye korkuyorum. Acıma konusunda bilgi verebilir misiniz bana?

  7. Hilmi dedi ki:

   Sürekli çürüyen 3 dişim için dolgu, kanal tedavisi denendi ancak sancılarım devam ediyor. Dişlerimin çekilmesini istemiyorum. İmplant yapılmasını istiyorum ama güvenemiyorum. Çevremde 10 kişiden 8 i sizi tavsiye ediyor. Fiyat öğrenmem mümkün müdür?

  8. hasibe dedi ki:

   Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde dişte zirkonyum kullanımının zararlı olduğu bilgisine ulaştım. İmplant tedavisinde de zirkonyum kullanılıyor diye biliyorum. Gerçekten zararlı mı? Alternatifi var mı?

  9. nedim dedi ki:

   Yurtdışından Ağustos ayında polikliniğinize gelen kuzenim sizde gülüş estetiği operasyonu geçirmiş. Şuan için yüzündeki o değişimi özgüveninin yerine gelmesini şaşkınlıkla izliyorum. Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

  10. Caner dedi ki:

   Merhaba, temmuz ayında Fransa’dan teyzemler sizde implant tedavisi yaptırmak için geldiler, çok memnun kaldılar. Bende yaptırmak istiyorum ama güncel fiyat bilgilerine ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?

  11. Oğuzhan dedi ki:

   Haziran ayında bir arkadaşım kliniğinizde implant yaptırmış ve halen hiçbir sorun olmadığını söylüyor. Bende cesaretimi topladım ve implant yaptırmak istiyorum. Konu hakkında biraz detay alma şansım var mıdır acaba?

  BİR YORUM YAZIN