+90 532 320 08 77

Sosyal Medyada Biz}

  Türkiye’de İmplant Tedavisi

  Türkiye’de İmplant Tedavisi

  Çenedeki diş köklerinin gömülü olduğu diş eti içerisine vücudun en iyi uyum sağladığı titanyum ile yapılan, diş eksikliği veya hiç dişin olmadığı durumlarda çoğunlukla vida benzeri bir diş kökünün yerleştirilmesi işlemine implant denilmektedir.

  Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

  Lokal anestezi altında diş etine açılan küçük bir kesi ile başlar ve vidanın yerleştirilmesinin ardından kesi dikilerek kapatılır. Türkiye’de İmplant Tedavisi bu işlem hastanın hissedebileceği herhangi bir acıya neden olmaz ve iyileşme süreci de zahmetsiz bir şekilde atlatılır. 2-3 ay boyunca çene kemiği ile yerleştirilen implantın kaynaşması beklenir ve diş etinin iyileşmesi sağlanmış olur. Böylece dişler takılacak duruma gelir. Bu işlem sırasında ve sonrasında sorun yaşamamak hastanın yaşı, dişlerin durumu, çene kemiğinin durumu ve doğal olarak da doktorun tecrübe ve bilgisi ile çok alakalıdır.

  İmplant Tedavisinin Avantajları

  Hiç dişin olmaması veya bazı diş eksikliklerinde günümüzde sıklıkla kullanılmaya başlanılan implant tedavisi ana diş yapısına en yakın olan tedavidir. Diş eksikliği durumu ağzın kapanması sorunları çeşitli çene yapısı sorunlarına yol açmakla birlikte, yemek yerken zorluk, yeterli çiğneyememe sorunları ve estetik sıkıntılara sebep olurken, implant tedavisi ile bunları yaşamamak mümkündür. Aynı zamanda bu tedavi sırasında diğer dişler etkilenmeyeceği için proteze göre diğer dişleri koruyucu bir tedavi olduğu söylenebilir.

  İmplant ile diş eksikliği olan kısmın çene kemiğinde meydana gelebilecek erime de engellenmiş olur. Ağız içinde oynama yapmaz protezler gibi takıp çıkarma veya sabit protezler gibi düşme riski ortadan kalmış olur. Aynı zamanda implant ana diş gibi tamamen diş etine gömüldüğü için protezlerde oluşan yemek artıklarının kaçması dolayısıyla yaşanan hijyen ve ağız kokusu gibi sorunlar oluşmaz.

  Sağlık Turizmi ve İmplant Tedavisi

  Türkiye’de özellikle son yıllarda sağlık turizmi kapsamında yapılan en yaygın işlemlerden biri de implant tedavisidir. Ulaşım, konaklama ve tedavideki maliyetlerin düşüklüğü nedeniyle dünyanın her yerinden sağlık turizmi için gelen konukların sayısı her geçen yıl artmaktadır. Tedavide ulaşılan son noktalar tedavinin süresinin kısalmasına yol açmış bu da daha çok kişinin tedavi için Türkiye’ye gelmesini sağlamıştır. Aynı zamanda muayenehanelerde yapılması zaman anlamında kazanç sağlarken tedavinin lokal anestezi altında yapılıyor olması da diş hekimi korkusu olanların tercih etmelerine sebep olmuştur. Hastanın implantları takıldıktan sonra iyileşme ve implantın kemikle kaynaşması için gereken süre 2-3 aylık bir süredir. Ancak bu iyileşme sürecinde implantların yerine ve gerekliliğine göre hastanın dişsiz kalmaması için geçici protezler takılır. Daha sonra iyileşme tam sağlanınca protezler çıkarılarak implantlara takılacak olan dişler takılarak işlem sonuçlandırılır.

  Daha çok Amerika, Almanya, Tayland ve Hindistan’dan gelen turistler hem diş implant tedavilerini düşük maliyetle yaptırırken gelirken aldıkları paket imkanları sayesinde turistik gezi yapma fırsatına da sahip oluyorlar.

  06 Ekim 2019
  224 kez görüntülendi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

  1. Volkan dedi ki:

   Merhabalar. Mayıs ayında implant diş yaptıran eniştem sizden çok memnun kalmış. Babama da implant yaptırmak istiyoruz ama fiyatları konusunda çok fazla bilgimiz yok. İmplant fiyatları için detaylı bilgi verebilir misiniz acaba?

   1. implant dedi ki:

    Almanyadan Türkiyeye implant diş yaptırmak için gelen implant diş fiyatları konusunda bilgi almak isteyen hastalarımız lütfen kliniğimizden bilgi alınız.

  2. kadir t dedi ki:

   Dişlerimin uyumsuzluğundan dolayı yaşım 30 olmasına rağmen artık yıldım ve ortodonti yaptırmak istiyorum. Sizce geç kalmış sayılır mıyım? Ayrıca ortodonti sırasında çok acı çeker miyim diye sormak istiyorum.

   1. implant dedi ki:

    Diş teli tedavisi orta ve uzun süreli bir süreç gerektirir. diş teli tedavisi İzmir fiyatları için kliniğimizden bilgi alabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN