+90 532 xxx xx xx

Sosyal Medyada Biz}

  Zirkonyum Diş

  Zirkonyum Diş İzmir

  Diş Kliniğimizde Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Yapmaktayız. Uygun Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları ve Tedavisi İçin Diş Kliniğimizi Arayabilirsiniz. Çocuk Diş Hekimliği. Ortodonti. İmplant Tedavisi. Çene Cerrahisi. Diş Eti Beyazlatma. Diş Estetiği. Zirkonyum Diş Fiyatları, Zirkonyum Diş Kaplama, 2019 Zirkonyum Diş Fiyatı, Diş Estetik Fiyatları, Zirkonyum Diş Nedir?

  Zirkonyum Diş Türkiye

  Diş tedavi ve uygulamalarında gelişen teknoloji bu alanı daha estetik hale getirmiştir. İstek ve ihtiyaçlara göre yapılan uygulamalar ile hastalar hem sağlıklarına kavuşmaktadır hem de estetik bir görüntüye kavuşmaktadır. Teknolojiye bağlı olarak değişen ve gelişen sistemler diş alanında da kendini göstermektedir.

  Zirkonyum Diş Nedir?

  Diş sağlığı ve estetiği açısından pek çok uygulama bulunur. Bu uygulamalardan biri de zirkonyum diştir. Zirkonyum diş İzmir tedavisinde ve estetiğinde kullanılan belirli bir alaşıma verilen isimdir. Bu alaşım ile birlikte dişler estetik açıdan doğal görünüme daha yakın bir hal almıştır.

  Renk olarak diş rengine uygun olan zirkonyum normal dişten farklı bir hal almamaktadır. Ayrıca ışık geçiren yapısı da bu alaşımın tam olarak bir diş görüntüsü elde etmesini sağlar.

  Zirkonyum fiyatları

  Zirkonyum diş fiyatları

  Estetik görüntü tüm dönemlerde insanlar için önemli bir haldir. Fakat son dönemlerde teknolojik gelişmeler ile estetik kaygı oldukça üst seviyelere kadar çıkmaktadır. U bakımdan dişlerde sağlık kadar estetik de ön plana çıkmıştır. Sağlıklı gülümsemeler artık estetik gülümsemeler ile bütünlük içerisinde olacaktır. Zirkonyum kaplama dişler için bu estetiği sağlayacak en önemli uygulamadır.

  Zirkonyum Kaplamalar Hangi Alanlarda Kullanılır?

  Uygulama metal destekli ve metal desteksiz olarak ve porselen şeklinde gerçekleşir. Bu yönde gerçekleşecek olan uygulama da estetik açıdan genelde metal desteksiz olan işlemler yapılır. Metal destekli kaplamalar diş alt yapısından görünmektedir. Diş yapı olarak ışık geçiren ve beyaz bir görüntüye sahiptir. Bu bakımdan dişlerin altına metal destekli olarak yapılacak olan uygulamalar gri renk ile kendini gösterir. Genelde hastalar bu şekilde bir görünüm ile karşı karşıya kalmak istemez ve metal desteksiz olan kaplamaları tercih eder.

  İzmir zirkonyum diş

  Zirkonyum kaplama fiyat izmir

  Zirkonyum kaplama ile yapılan dişlerde doğal ve düzgün görüntü elde edilir. Beyaz renkte bir alaşım olan zirkonyum dişin hangi alanında kullanılırsa kullanılsın estetik bir görüntü sağlar. Bu konuda yer alan diğer bir detay ise zirkonyumun form alması için özel olarak hazırlanmasıdır. Bu alaşım ile yapılan dişler doğal görüntüyü en iyi şekilde yakalar.

  Zirkonyum Alaşımın Diğer Malzemelere Göre Avantajları
  Bu alaşımın en büyük avantajı ışık geçiren yapısı olmasıdır. Dişler yapı olarak doğal görünümde ışık geçirir. Pek çok madde de dişlerde yer alan bu özellik bakımından doğal diş görüntüsü kazanamaz. Fakat zirkonyum bu özelliği sağlamasından dolayı doğal bir diş görüntüsü kazanır.

  Zirkonyumun diğer önemli avantajı ise zamanla dişte oluşacak siyah lekeleri de ortaya çıkarmamasıdır. Bu malzeme ile yapılan dişler uzun ömürlü olacaktır ve kulanım boyunca kesinlikle leke tutmayacaktır. Sıcaklığa ya da soğuğa karşı dayanıklı olması da bu alaşımın avantajları arasında yer alır. Farklı porselen kaplamalar için yapılacak olan değerlendirmede zirkonyum pek çok maddeye açık açara birinci gelecek bir alaşımdır.